Kuchařka

Internetová kuchařka

Kuřecí kapsy s grilovanými rajčaty

Ingredience
4 kuřecí prsíčka, sůl, pepř, 4 plátky šunky, 4 lístky šalvěje i[Grilovaná rajčata] 4 rajčata, sůl, pepř, 4 lžičky másla, 4 lžíce nastrouhaného parmazánu

Příprava
Kuřecí kapsy: Kuřecí prsíčka nejprve pečlivě omyjeme a osušíme, poté jednotlivé kousky osolíme a opepříme podle chuti. Na každý plátek masa pak položíme kousek šunky a překlopíme, přičemž okraje pevně sepneme párátky. Ke každé kapse připneme ještě omytý a osušený lístek šalvěje. Maso dozlatova grilujeme po obou stranách po dobu asi 4 minut. Mezitím si připravíme rajčata na grilování. Čtyři menší rajčata omyjeme a osušíme. Vykrojíme stopku a ostrým nožem plody křížem nařízneme. V řezu je pak osolíme a opepříme podle chuti. Grilovaná rajčata: Mezitím si připravíme dostatečně velké čtverce z alobalu, do nichž je budeme balit. Na alobal položíme rajčata a do místa, kde jsou naříznutá vsuneme po lžičce másla. Poté je ještě posypeme jemně nastrouhaným parmazánem a pečlivě zabalíme. Grilujeme po dobu asi deseti minut. Podáváme s různými druhy dipů.

Poznámky
Aby byly masové kapsy chutnější, můžeme je potírat olejem (nejlépe olivovým), do něhož prolisujeme stroužek česneku, případně přisypeme grilovací koření.